رادیو بازار

BTCChina

محمد رضا بوالحسنی

محمد رضا بوالحسنی

اولین صرافی ارز دیجیتال چین ، BTCChina ، از تجارت بیت کوین خارج شد تا خود را در برابر سرکوب استخراج ارز دیجیتال  محافظت کند. این شرکت در حال حاضر در حال بررسی سایر برنامه های بلاکچین است و در نهایت قصد دارد تمرکز خود را به سمت ارز دیجیتال تغییر دهد.

BTCC توسط هوانگ شیائویو و یانگ لینکه در سال 2011 تاسیس شد. سهام این شرکت در صرافی ZG.com در سنگاپور بیش از یک سال پیش به بنیادی در دبی فروخته شد. در سال 2018 ، BTCC توسط یک صندوق سرمایه گذاری مستقر در هنگ کنگ خریداری شد. در همان سال ، صرافی استخر استخراج خود را بست.

در پایان هفته گذشته ، دولت BTCC اعلام کرد که سایت به طور کامل از انجام عملیات با بیت کوین خودداری می کند. این شرکت همچنین تصریح کرد که با تغییر تمرکز در کار اصلی خود ، اکنون تأکید بیشتری بر سایر کاربردهای بلاکچین خواهد داشت. که اصل اساسی حاکم بر ارز رمزپایه است.

BTCC تصمیم خود را در میان فشارهای فزاینده چین بر صنعت ارزهای رمزنگاری شده از جمله استخراج و تجارت اعلام کرد. بنابراین ، بسته شدن صرافی تعجب آور نبود.

در حالی که این اولین باری نیست که صرافی ها باید با ممنوعیت های مربوط به ارزهای رمزپایه مقابله کنند ، اما اقدامات اخیر دولت باعث ایجاد نگرانی در این بخش شده است.

BTCChina – یکی از قدیمی ترین صرافی های ارز رمزنگاری شده در چین

  1. BTCChina ، در سال 2011 در شانگهای تاسیس شد. این یکی از برترین سیستم عامل های فروش دارایی های دیجیتال است. یک بار ادعا کرد که تقریباً 80 درصد تجارت ارزهای رمزپایه جهان را در اختیار دارد.

اکثر قریب به اتفاق کاربران بیت کوین قبل از BTCC به خاطر نمی آورند. در سراسر جهان ، صرافی های جدید افتتاح شد ، مبادله های قدیمی خراب شد ، برخی بسته شد و پول مشتریان را تصاحب کردند. حساب های دیگر مانند حساب های BTC-e دستگیر شدند ، در حالی که BTCC همچنان پابرجا بود.

وقتی تنظیم کننده های چینی پیشنهادات اولیه سکه (ICO) را که یک فرآیند جمع آوری کمک مالی مبتنی بر ارزهای رمزپایه است ، در سپتامبر 2017 ممنوع کردند ، BTCChina گفت که تجارت ارزهای رمزپایه را متوقف می کند.

مبادلات رمزنگاری چین را ترک می کنند

تصمیم BTCChina برای خنثی کردن ساختار تجاری مبتنی بر بیت کوین خود امری مسلم نیست. اقدامات قبلی ضد رمزنگاری چین ، بسیاری از مبادلات از جمله Huobi ، Binance و Okex را مجبور به جابجایی مشاغل خود در خارج از کشور کرده است. آخرین سرکوب ، بسیاری از شرکت های استخراج ارز رمزنگاری شده را مجبور به انتقال پایگاه های خود به خارج از کشور به ایالات متحده ، کانادا و قزاقستان کرده است.

اقدامات انجام شده توسط NBK برای تشدید قوانین نمایندگی های محلی درگیر در معاملات ارزهای رمزپایه خارجی و ICOs است. مقامات همچنین م institutionsسسات مالی چین را از انجام فعالیت های مرتبط با ارز رمزنگاری شده مانند تجارت دارایی های دیجیتال منع کرده اند. برای شرکت هایی مانند BTCC ، این ضربه مهلکی است زیرا مدل اصلی تجارت آنها مبادله ارز رمزنگاری شده بود.

در ژانویه 2018 ، بابی لی ، مدیرعامل و بنیانگذار BTCC ، در مصاحبه ای گفت که انعطاف پذیری ارزهای رمزپایه به آنها اجازه می دهد تا با پیروی از قوانین بیشتر پس بگیرند: ” با این حال ، همانطور که می بینیم ، تنظیم کننده ها فقط قوانین را سخت تر می کنند.

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
Skype
Pinterest
Reddit

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *