رادیو بازار

یوان چین

محمد رضا بوالحسنی

محمد رضا بوالحسنی

بازار رمزارز، این روزها شاهد یک جابه‌جایی بزرگ است. آمریکا از فرصت تقابل دولت چین با این بازار بهره گرفته و به قطب استخراج ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از محدودیت‌گذاری‌هایی که چین برای استخراج وضع کرد، با توجه به وجود زمینه‌های مناسب قیمتی انرژی و قانون‌گذاری در آمریکا، استخراج‌کنندگان بزرگ رمزارزها در دنیا نگاه خود را به سمت آمریکا تغییر دادند. یک‌سوم قدرت استخراج ارزهای دیجیتال دنیا، در آمریکا است.

روند نزولی بازار رمزارز

خبر عدم پذیرش یوآن چین توسط بایننس‌، بیت‌کوین را نزولی کرد. روز گذشته بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال، اعلام کرد که از این پس پرداخت به‌وسیله یوآن چین را قبول نخواهد کرد.

در پی این اعلامیه، بیت‌کوین با افتی تقریبا ۵/ ۴ درصدی به کانال ۵۴ هزار دلاری بازگشت. آلت‌کوین‌ها اما توانستند با تغییر روند وارد فاز صعودی شوند. بایننس‌کوین در میان ارزهای بزرگ بازار بیشترین بازدهی را داشت و رشدی ۱۴ درصدی را ثبت کرد.

در سمت دیگر بازار آمار‌ها نشان می‌دهند که ایالات متحده تبدیل به قطب استخراج ارزهای دیجیتال در جهان شده است. آمریکا توانست از سیاست تدافعی چین نسبت به رمزارزها استفاده کند و بعد از انجام درصد بزرگی از پروژه استخراج بیت‌کوین بتواند در سال‌های پایانی استخراج، خود را به قطب استخراج بیت‌کوین تبدیل کند. به گفته مرکز کمیته سرمایه‌گذاری‌های جایگزین، یک سوم هش‌ریت (سختی شبکه) بیت‌کوین در ایالات متحده است که نسبت به سپتامبر ۲۰۲۰ افزایش ۴۲۸ درصدی را نشان می‌دهد.

عدم پذیرش یوآن توسط بایننس

روز گذشته مسیر بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها تغییر کرد. بیت‌کوین که بعد از ۵ ماه توانست بار دیگر به کانال ۵۷ هزار دلاری بازگردد، دیروز با رسیدن اخباری از سمت بزرگ‌ترین صرافی دنیا، در سراشیبی نزول قرار گرفت.

بایننس روز گذشته اعلام کرد که دیگر از طرف هیچ یک از مشترکان خود پرداخت یوآن را قبول نخواهد کرد. از همین رو روز گذشته بیت‌کوین با ثبت افتی ۵/ ۴ درصدی تا زمان ثبت این گزارش به ۵۴ هزار و ۵۰۰ دلار رسید.

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
Skype
Pinterest
Reddit

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *