رادیو بازار

بیت کوین در راه 60 هزار دلاری شدن!

محمد رضا بوالحسنی

محمد رضا بوالحسنی

قیمت بیت کوین ( BTC ) در چند هفته گذشته به طور مداوم افزایش یافته و در 20 فوریه به آخرین بالاترین قیمت خود یعنی حدود 57،500 دلار رسیده است.

در این هفته اخبار صعودی بیشتری از جمله تخصیص ذخایر نقدی اولین شرکت آلمانی در فهرست آلمانی و همچنین راه اندازی اولین ETF بیت کوین در کانادا دیده شده است که در اولین فروش بیش از 220 میلیون دلار معامله کرد . 

 

 

چنین اخباری به قیمت بیت کوین دامن می زند ، در حالی که ایلان ماسک همچنین از آخرین الگوی رفتاری “چشم لیزر” استقبال کرده است و از خوشحالی هودلرهایی است که با قیمت 100000 دلار BTC خارش دارند. با این حال ، مهمترین نکته مورد علاقه در حدود 63000 دلار است و اگر بیت کوین بتواند بالاتر از چند سطح پشتیبانی اصلی باشد ، این می تواند به زودی محقق شود.

بیت کوین با نگه داشتن سطوح حساس به تجمع ادامه می دهد

نمودار 4 ساعته XBT / USD. منبع: TradingView

نمودار چهار ساعته بیت کوین یک مسیر صعودی را نشان می دهد از زمانی که بین 30000 تا 42000 دلار از ساخت خارج شد. از آن زمان ، سطحهای حیاتی 44000 و 50،000 دلار به عنوان پشتیبانی در نظر گرفته شده بود که به عنوان صفحه پرتاب برای بالاترین قیمتهای بالای 55،000 $ بود.

این روند همچنین با کاهش ذخایر مبادلات انجام می شود. این بسیار شبیه به پایان سال 2016 است که بیت کوین بیشتر از سپرده از مبادلات خارج شد. این برداشت ها به این معنی است که افراد می خواهند بیت کوین خود را برای مدت طولانی نگه دارند ، این نشان دهنده تقاضای زیاد و ترجیح کم است.

در طی رالی اخیر ، به اولین سطح فیبوناچی در 1.618 رسیده بود. اکنون ، بیت کوین در حال نزدیک شدن به نقطه دوم مورد علاقه در سطح 2.618 فیبوناچی در حدود 63000 دلار است.

در نزولی ، سطح 50،000 دلار در نمودار چهار ساعته بسیار مهم است. اگر این پشتیبانی را ادامه دهد ، احتمال زیاد وجود دارد که قیمت بیت کوین به سطح بعدی برسد. با این حال ، اگر 50،000 دلار از دست بدهد ، می توان انتظار نزولی بیشتر به $ 43،000 را داشت.

ارزش کل بازار رمزنگاری به 1.7 تریلیون دلار می رسد

نمودار ارز رمزنگاری شده کل سرمایه نمودار 1 هفته ای. منبع: TradingView

در همین حال ، ارزش کل سرمایه ارزهای رمزنگاری شده در این چرخه به مرز 2 تریلیون دلار نزدیک می شود ، که سال گذشته بسیاری از مردم انتظار آن را نداشتند.

با این حال ، بعد از شکستن بالاترین حد خود در سال 2017 ، سطح بعدی علاقه به سطح 1.2 تریلیون دلار بود که همان منطقه 1.618 فیبوناچی است.

این منطقه به شکلی صعودی شکسته شد و هدف اصلی بازار هم اکنون 1.85 تریلیون دلار ، سطح 2.618 فیبوناچی است. این نمودار همچنین یک شکاف گسترده بین MA 21-Week و قیمت فعلی را نشان می دهد ، که نشان می دهد ممکن است بیش از حد تمدید شود.

از نظر تاریخی ، پایان ماه فوریه و ماه مارس برای بازار صعودی نبوده است ، بنابراین اصلاح نباید تعجب آور باشد. در این صورت قطعاً بازآزمایی 1.2 تریلیون دلاری روی میز است.

سطوح حیاتی برای تماشای قیمت BTC

نمودار 4 ساعته XBT / USD. منبع: TradingView

در معاملات ، همه چیز در مورد حفظ سطح پشتیبانی مهم برای حرکت بیشتر صعودی یا نزولی است. در این حالت ، اولین سطح اصلی بین 43000 تا 44000 دلار و سطح دوم 50،000 دلار پیدا می شود.

با این حال ، اکنون نیز می توان در مورد سطح 55000 دلار در بازه های زمانی کم ، به ویژه نمودار شمع 1 ساعته ، گفت. اگر این مورد از دست برود ، در قسمت پشتیبانی بعدی شکاف وجود دارد ، به این معنی که انتظار می رود شکست در سطح 50،000 دلار وجود داشته باشد.

با این حال ، تا زمانی که 55000 دلار نگه داشته شود ، چیز زیادی برای جلوگیری از رسیدن قیمت بیت کوین به سطح بعدی فیبوناچی در 63000 دلار وجود ندارد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهی

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
Skype
Pinterest
Reddit

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *