رادیو بازار

افزایش قیمت ریپل!

محمد رضا بوالحسنی

محمد رضا بوالحسنی

به گزارش کوین تلگراف، وکلای ریپل می‌توانند به اسنادی که در آنها کمیسیون بورس آمریکا به ارزهای دیجیتال، رویکردها در مورد آنها یا تفاسیر در ارتباط با تعریف این ارزها اشاره کرده است، دسترسی داشته باشند. سارا نتبرن (Sarah Netburn)، قاضی دستیار رسیدگی به این پرونده به ریپل اجازه داده است تا‌ در روند تا‌مین ادله خود از صورت جلسات و یادداشت‌های داخلی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا استفاده کند. نتبرن همچنین اعلام کرد که نیازی به بررسی ایمیل‌های کارکنان این کمیسیون نیست. به‌علاوه وی برای هر دو طرف دعوی، اجازه ابراز اعتراض به این تصمیم را صادر کرده است. ماه دسامبر (آذر)، کمیسیون بورس آمریکا از ریپل لبز، برد گارلینگهاوس، مدیرعامل این شرکت و کریستین لارسن، رئیس ریپل، به‌دلیل کسب ۸/ ۱ میلیارد دلار از طریق عرضه بدون ‌مجوز اوراق بهادار از سال ۲۰۱۳ شکایت کرد.

ریپل از همان ابتدا اعلام کرد که قصد دارد در دادگاه برای اثبات اشتباه‌ بودن این اتهامات حاضر شود. در دفاعیه ریپل آمده است که این ارز دیجیتال مثل اتریوم و بیت‌کوین است که توسط کمیسیون بورس آمریکا در دسته‌بندی «کالا» قرار گرفته‌اند. ریپل همچنین این سوال را مطرح کرده است که چرا این کمیسیون هشت سال بعد از عرضه ریپل به فکر شکایت افتاده است!

متیو سولومون (Matthew Solomon)، وکیل گارلینگهاوس، با اشاره به اینکه حدود صلاحیت کمیسیون بورس آمریکا تنها اوراق بهادار است، اعلام کرد که اگر بتواند مدارکی در ارتباط با یکسان‌بودن ریپل، بیت‌کوین و اتریوم پیدا کند، این پرونده می‌تواند مختومه اعلام شود. از آنجا که طرح شکایت علیه ریپل هشت سال طول کشیده است، وکلای این شرکت معتقدند می‌توانند با استفاده از این همین مساله مدارکی را به دادگاه ارائه دهند که نشان‌دهنده تصمیمات متناقض کمیسیون بورس آمریکا در ارتباط با طبقه‌بندی ریپل است. سولومون در این باره گفت: به تا‌مین ادله نیاز داریم تا‌ از خود دفاع کنیم. دوگان بلیس (Dugan Bliss)، وکیل کمیسیون بورس آمریکا هم با انتقاد از این مساله که ریپل به جای آنکه از اقدامات غیرقانونی خود دفاع کند، به‌دنبال استفاده از مدارک داخلی کمیسیون است تا‌ از این طریق در دادگاه حاضر شود، گفت: اقدامات تبلیغ‌کننده [ریپل] مساله‌ای است که باید روی آن متمرکز شویم.

در طول جلسه دادرسی، قاضی نتبرن به توجهات بالا از سوی عموم مردم هم اشاره کرد. به‌گفته وی در طول جلسه استماع، بیش از ۵۰۰ نفر با استفاده از یک تلفن عمومی تماس گرفته و پیگیر پرونده بودند. نتبرن همچنین اعلام کرد که پخش صحبت‌های این جلسه خلاف قوانین نیویورک است. او در این باره گفت: هر کسی که به‌نوعی در پخش دوباره صحبت‌ها دخیل باشد، ممکن است با مجازات مواجه شود.

دیروز، جرمی هوگان (Jeremy Hogan)، وکیلی که این پرونده را دنبال می‌کند، در توییتی به پرونده مختومه سال ۲۰۱۶ اشاره کرد. به‌گفته وی، در این پرونده از ریپل لبز به‌عنوان یک «شرکت فعال در حوزه ارزهای دیجیتال»‌ یاد شده است. او در ادامه نوشت:

حالا کمیسیون بورس آمریکا باید به دادگاه توضیح دهد که چگونه یک شرکت فعال در حوزه ارزهای دیجیتال به یک شرکت «فعال در حوزه اوراق بهادار دیجیتال» تبدیل شده است.

قیمت ریپل به‌نسبت هفته گذشته ۱۰۰ درصد رشد کرده است. در کنار ریپل به نظر می‌رسد اوضاع طی روزهای آتی برای لایت‌کوین نیز بهتر شود. به‌رغم اینکه لایت‌کوین همواره در میان ۱۰ ارز برتر بازار بوده است، ولی در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، شاهد عملکرد بسیار ضعیف این ارز دیجیتال بودیم؛ اما به نظر می‌رسد که اوضاع در حال تغییر باشد. به‌گفته کارشناسان، لایت‌کوین می‌تواند دوباره وارد روند صعودی شود.

به گزارش ارز دیجیتال، جفت ارز لایت‌کوین/ بیت‌کوین در وضعیتی است که ممکن است یک جهش بسیار قدرتمند را تجربه کند. کارشناسان می‌گویند این جهش در کوتاه‌مدت و میان‌مدت خواهد بود و اوضاع تکنیکال لایت‌کوین آماده این نوسانات است. بازار ارزهای دیجیتال مدام در حال تغییر است. با نگاهی به جدول ارزها به‌راحتی می‌توان فهمید که نسبت به سال گذشته، شاهد تغییرات گسترده‌ای بوده‌ایم. ارزهای دیجیتال که در چرخه صعودی قبلی جزو ۱۰ ارز برتر بودند، حالا دیگر فروغی ندارند.

به‌عنوان مثال، ریپل که مدت‌ها رتبه ۳ بازار را در اختیار داشت، در چرخه صعودی امسال، تا‌ نزدیکی رتبه ۱۰ هم سقوط کرد. البته  این ارز دیجیتال تا‌ حد زیادی احیا شده است. لایت‌کوین هم از جمله ارزهایی بوده که نادیده گرفته شده است. لایت‌کوین که از آن به‌عنوان نقره دیجیتال یاد می‌شود، هنوز موفق نشده است که اوج تا‌ریخی جدیدی را ثبت کند؛ اما کارشناسان معتقدند وضعیت تکنیکال این ارز دیجیتال به‌گونه‌ای است که نوبت به آن رسیده است! لایت‌کوین که از بخشی از کدهای بیت‌کوین در ساختار خود استفاده می‌کند، همواره به‌عنوان نقره دیجیتال شناخته شده است. بیت‌کوین به‌عنوان طلای دیجیتال موفق شده است تا‌ ارزش بازار خود را به بیش از یک تریلیون دلار برساند، ولی لایت‌کوین با فاصله زیادی از بیت‌کوین در حرکت است. این در حالی است که شاخص‌های تکنیکال نوید رشد قابل توجه لایت‌کوین در مقابل بیت‌کوین را نشان می‌دهند. روند صعودی پیشین لایت‌کوین در سال ۲۰۱۷ باعث شد تا‌ اوج تا‌ریخی این ارز دیجیتال ثبت شود. این احتمال وجود دارد که پس از مدت‌ها، نقره دیجیتال فرصت عرض‌اندام داشته باشد.

اشتراک گذاری:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
Skype
Pinterest
Reddit

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *